В Superhumans Center запрацювало відділення відновлення слуху - Суперх'юманс Центр
Головна Прес-реліз В Superhumans Center запрацювало відділення відновлення слуху

В Superhumans Center запрацювало відділення відновлення слуху

3 квітня 2024

За даними ГО “Відчуй”, майже кожен другий український військовий унаслідок бойових дій втрачає слух частково або повністю і потребує слухопротезування та подальшої реабілітації.

Ці дані підтверджує і досвід Superhumans Center. Кожен третій військовий або цивільний пацієнт Superhumans має погіршення слуху та потребує різної допомоги фахівців: від медикаментозного лікування до слухопротезування та хірургічного втручання. Саме тому разом із фахівцями ГО “Відчуй” відтепер у Центрі повертатимуть ще одну можливість, втрачену через війну.

“Нам у Superhumans важливо надавати кожному нашому пацієнту повний комплекс послуг в одному місці, зі зрозумілим маршрутом, коли різні фахівці спілкуються між собою та знають індивідуальні потреби кожної людини. Ми почали з головного – протезування та реконструктивної хірургії і поступово приділяємо максимум уваги іншим травмам наших пацієнтів. Відділення відновлення слуху – важлива складова цієї екосистеми, адже ми бачимо, що кожен 2 або 3 пацієнт, що проходить у нас реабілітацію, має проблеми зі слухом. Ми плануємо проводити також операції з відновлення барабанної перетинки, якщо це буде потрібно пацієнту. І вони не будуть вимушені звертатися до різних лікарень у пошуках якісної послуги” – коментує засновник Superhumans Center Андрій Ставніцер.

Можливість чути – важливий елемент соціальної адаптації і повернення ветеранів до повноцінного цивільного життя. Адже людський організм влаштований так, що йому для нормальної роботи потрібен певний рівень слухового навантаження. Якщо через приглухуватість він не отримує потрібної звукової стимуляції, то мозкова активність знижується. В результаті в людини знижується працездатність, уповільнюються реакції, погіршується орієнтація в просторі, слабшає пам’ять, зростає соціальне відчуження.

«Відчуй» понад 12 років системно займається реабілітацією, допомогою, соціалізацією, реалізацією прав дітей і дорослих із порушенням слуху та їх родин. Сьогодні нашу багаторічну експертизу ми хочемо використати для допомоги українським військовим, які внаслідок війни зазнають акустичних уражень різного ступеня.

Проблеми зі слухом можуть бути непомітні одразу і проявлятися упродовж 2–9 місяців після, наприклад, контузії або ж здаватися другорядними, зважаючи на інші травми пацієнтів Superhumans Center. Проте їх вплив на психологічний стан людини – колосальний і прямо позначається на якості реабілітації та життя загалом. Щоб лікування було максимально ефективним, воно має розпочатися одразу після діагностування втрати слуху та бути частиною загальної програми відновлення. Тому «Відчуй» та Superhumans Center об’єднують зусилля, щоб забезпечити всебічний підхід до реабілітації наших воїнів, щоб вони могли якомога швидше повернутися до свого життя поза межами центру», – зазначає Людмила Пишна, співзасновниця ГО «Відчуй».

Засновник ГО «Відчуй» Андрій Пишний взяв участь у відкритті відділення та поділився з пацієнтами власним досвідом реабілітації після втрати слуху. «Вчасна діагностика, лікування без зволікань, якщо потрібно слухопротезування, – повернуть (хай навіть частково) вам той зв’язок зі світом, в якому є музика, голос коханої людини, дитячий сміх. За великим рахунком слуховий апарат нічим не відрізняється від окулярів чи протезу. У нього та сама функція – компенсувати певну втрату. Цього непотрібно боятися чи соромитися. Навпаки – ви стаєте амбасадорами інклюзії для свого оточення, ви навчаєте наше суспільство, власною силою та прикладом робите його сильнішим».
Відкриття нового напряму роботи в Центрі стало можливим завдяки стратегічному партнерству з ПриватБанк. Окрім благодійних внесків на протезування та реконструктивну хірургію в Superhumans, ПриватБанк виділив додаткових 5 мільйонів гривень на створення відділення відновлення слуху.

“Із Superhumans нас об’єднує спільна мета – зробити все можливе, щоб повернути українцям, нашим захисникам і цивільним, які постраждали від війни, можливість втілювати плани і мрії, можливість чути і бути почутим, – прокоментувала Олеся Жулинська, керівниця Напрямку зі зв’язків із громадськістю та комунікацій ПриватБанку. – У фокусі ПриватБанку – створення безбарʼєрного середовища, адже рівні можливості для кожної людини в суспільстві є важливим показником стійкого розвитку”.
Всього за декілька днів роботи відділення в Superhumans уже оглянуто 32 пацієнти, з них 7 потребують оперативних втручань (відновлення барабанної перетинки), 2 – встановлення слухових апаратів, ще 2 – кохлеарної імплантації, а 12 мають діагностовану хронічну нейросенсорну приглухуватість, яка потребує спостереження.«До нас звернулась жінка, яка дуже плакала й говорила, що чоловік повернувся з фронту з великою травмою — комплексне поранення: важке в живіт, ампутація обох ніг та майже повна втрата слуху. Він погодився на протезування ніг, але навідріз відмовляється будь-що робити зі слухом. Ми працювали з цією родиною три місяці через дружину для того, щоб цей чоловік зважився на слухопротезування і почав діяти.
Через стигму в суспільстві багато військових ігнорують проблеми зі слухом, бо не хочуть бути як «старий дід» чи «стара баба» зі слуховим апаратом і тому зволікають навіть із діагностикою. Для нас надважливо, щоб кожен пацієнт, який приходить до Superhumans, обов’язково проходив перевірку слуху і далі, якщо потрібно, слухопротезування та реабілітацію — все тут, в одному місці» — прокоментувала Дар’я Герасимчук, виконавча директорка ГО «Відчуй»

Усі пацієнти з акустичною травмою, що перебувають у Superhumans Center, проходять обстеження та перебувають під наглядом отоларингологів центру та займаються з фахівцями ГО «Відчуй» – сурдопедагогом і логопедом.

Поділитися