Superhumans відкриває медичний центр світового рівня для поранених війною українців - Суперх'юманс Центр
Головна Прес-реліз Superhumans відкриває медичний центр світового рівня для поранених війною українців

Superhumans відкриває медичний центр світового рівня для поранених війною українців

14 квітня 2023

Львів, Україна, 14 квітня 2023 р. – Сьогодні відкриває двері національний медичний центр світового рівня Superhumans Center, який надає спеціалізовану допомогу всім пораненим на війні українцям. Superhumans безкоштовно забезпечить протезування, реабілітацію, лікування ПТСР і реконструктивну хірургію. Центр розташовано на території Львівського обласного госпіталю ветеранів, однак має незалежне управління. Перша леді України Олена Зеленська та міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко входять до Наглядової ради Superhumans.

Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року українські підприємці Андрій Ставніцер і Філіпп Грушко спрямували свої логістичні можливості на запуск Центрів гуманітарної допомоги Україні в Польщі, Великобританії та Сполучених Штатах Америки. 

Через кілька місяців війни Андрій Ставніцер та команда проекту побачили скільки українських захисників почали повертатися з передової зі складними травмами та втраченими кінцівками.  Українська медична система не мала значного досвіду роботи зі складними ампутаціями чи протезуванням, а в умовах стрімкого спаду економіки держава потребувала додаткового фінансування на протезування.

Понад 10 тисяч українців наразі потребують протезування. Водночас за оцінками ВООЗ, кожен четвертий українець матиме проблеми з психічним здоров’ям після закінчення війни.

Команду Superhumans очолила Ольга Руднєва, добре відома в Україні керівниця визначних благодійних проектів. Медичним директором клініки є Андрій Віленський, педіатр, у минулому – очільник великих приватних лікарень та керівник Національної служби здоров’я. 

Superhumans – некомерційний проект без державного фінансування, який функціонує завдяки підтримці донорів і благодійників. Найважливішим є те, що Superhumans отримали 16,3 мільйона доларів США від Фонду Говарда Г. Баффета для покриття всіх витрат на будівництво та обладнання для Superhumans Center. Фонд Баффета також надав 1 мільйон доларів на покриття витрат на протезування перших пацієнтів центру.

Сьогодні Superhumans Center відкрив перше крило медичного центру, яке включає лабораторію протезування та реабілітаційний центр. Друга черга, яка включає відділення реконструктивної хірургії та кімнати для запрошених лікарів-іноземців, відкриється до кінця 2023 року.

Центр Superhumans застосовує комплексний підхід до лікування та прагне змінити сприйняття та психологічний підхід до українців, які отримали складні травми та втратили кінцівки. Протези тут вироблятимуть та збиратимуть власними силами – лабораторію протезування створено за участі провідної німецької компанії Ottobock. Відділення реабілітації включає великий басейн та мультифункціональні засоби для фізичної терапії. 

«Найхоробріші воїни на планеті, українські захисники, повинні знати, що про них подбають, коли вони повернуться додому. Для мене це особистий обов’язок, мій спосіб віддячити тим, завдяки кому ми переможемо. Військові та мирні люди, які заплатили за свободу нашої країни власним здоров’ям, отримають у Superhumans найсучасніші технології, найкращу медичну експертизу з усього світу, індивідуальний маршрут – усе, що необхідно їм для повернення до активного життя. Ми вже об’їздили майже весь світ, щоб зібрати все це у одному місці, вдома, і продовжимо це робити”, – зазначає співзасновник Superhumans Андрій Ставніцер

На церемонії відкриття Перша леді Олена Зеленська та американський філантроп Говард Г. Баффет відзначили важливість проекту. 

«Про назву Supehumans – це вже не просто ім’я проекту. Це, як на мене, виражений одним словом суспільний договір. Філософія, гідна не тільки клініки, а й країни. Супергерої замість жертв. Суперсила замість обмежених можливостей. Ми хочемо побудувати не тільки суперклініку, а суперкраїну для українців. Бо всі вони – суперлюди», – резюмувала Олена Зеленська.

«Для нас велика честь бути частиною цих надзвичайних зусиль, спрямованих на надання допомоги світового рівня українцям, які отримали страшні поранення під час цієї війни – вони справді «надлюди». Повномасштабне вторгнення росії в Україну – це війна проти мирного населення. Багато чоловіків, жінок і дітей втрачатимуть життя або кінцівки, навіть задовго після закінчення війни через величезну кількість мін на значній території України. Цей Центр є кроком до того, щоб дати українцям шанс відновити своє життя та свою країну. Ми також маємо зробити все можливе, щоб припинити цю війну та щоденне спустошення, яке вона несе для всіх українців», – сказав Говард Г. Баффет, голова та виконавчий директор Фонду Говарда Г. Баффета. 

Перед відкриттям Superhumans у Львові відвідав засновник корпорації Virgin Group Сер Річард Бренсон.  

«Superhumans Center – дійсно надзвичайне місце, воно змінить та відновить якість життя тисяч українців, які постраждали через війну”, – впевнений він. 

“Під час мого візиту я мав особливу нагоду  зустрітися з двома людьми, які отримали поранення на передовій. Їхня мужність, оптимізм і незламна відданість народу України вражають.

Для нас велика честь підтримати Superhumans та їхню місію — надати цим надзвичайним людям необхідну допомогу, щоб вони могли повернутися до рівня життя на який заслуговують», – додав меценат. 

Ще до повноцінного відкриття, Superhumans вже розпочав протезувати та реабілітувати військових і цивільних. Двоє захисників отримали сучасні біонічні протези Hero Arms від ексклюзивного партнера Superhumans, британського виробника Open Bionics. Ще шестеро пацієнтів, військових та цивільних, у квітні повернулися із Німеччини, де на базі Ottobock отримали протези ніг та пройшли перші етапи реабілітації.  

Окрім Львова, Superhumans Center планує розпочати роботу у п’яти регіонах України. Це дозволить ще більше наблизити допомогу до пацієнтів. Також восени запрацює Національний освітній центр, який допомагатиме впроваджувати зміни в системі охорони здоров’я України.

Superhumans підтримують світові та українські зірки, а також бренди. Серед Амбасадорів проекту: Стінг, Труді Стайлер, Беар Гріллз, Наталка Яресько, керівниця фонду Річарда Бренсона Джін Оельванг, Масі Найєм, Андрій Данилко, Єгор Гордєєв, MONATIK. 

Компанії, які допомагають Superhumans: Mastercard, Freedom Finance, Payoneer, Cargill, Crown Agents, SD Capital, Loro Piana, SoftServe, Приватбанк та інші. 

Поділитися