Лікарі України та Франції прооперують українських пацієнтів з мінно-вибуховими травмами в Superhumans Center - Суперх'юманс Центр
Головна Новини Лікарі України та Франції прооперують українських пацієнтів з мінно-вибуховими травмами в Superhumans Center

Лікарі України та Франції прооперують українських пацієнтів з мінно-вибуховими травмами в Superhumans Center

1 березня 2024

Операції будуть проведені в межах міжурядового проєкту Міністерства охорони здоров’я України та Франції, який є практичним втіленням підписаного міністрами обох країн у квітні минулого року меморандуму про співпрацю. Проєкт розрахований на пʼять років і передбачає створення в Україні експертної школи з технології реконструкції і пластики обличчя у разі травматичних ушкоджень. Реалізація проєкту дозволить надати допомогу сотням травмованих пацієнтів із застосуванням міжнародних клінічних протоколів і сучасних доказових практик, а також узагальнити науковий і практичний досвід лікування та реабілітації пацієнтів з мінно-вибуховими травмами, постраждалих від травм війни в Україні.

Перший етап місії відбувся у липні 2023 року як консультативна місія. Тоді в Superhumans провідні французькі та українські фахівці оглянули 55 пацієнтів з мінно-вибуховими травмами черепно-щелепно-лицевих ділянок та склали плани їхнього лікування. Станом на сьогодні медичні команди у Львові та Києві уже виконали перші етапи операційних втручань 15 відібраним тоді пацієнтам. Загалом же українські спеціалісти уже провели більше ніж 50 реконструктивних втручань в ділянці голови та шиї пацієнтам із мінно-вибуховими пошкодженнями, які вони отримали внаслідок повномасштабного вторгнення.

Наразі проходить другий етап спільної українсько-французької місії. Відібраним 8 пацієнтам невдовзі зроблять складні реконструктивні втручання: заміщення дефектів твердих та м’яких тканин за допомогою аутотрансплантації, заміщення дефектів твердих тканин за допомогою пацієнт-специфічних-імплантів. Операції відбуватимуться в Superhumans Center за участі спеціалістів з обох країн.

Надзвичайно важливою складовою місії є і навчальна. Дві команди хірургів зі Львова та Києва набиратимуться досвіду від провідних фахівців з України та Франції — країни, реконструктивні хірурги якої вважаються найкращими у світі. Це дозволить масштабувати потрібні навички та допомогти більшій кількості людей у різних куточках України. 

Поділитися